profesjonalna pomoc dla zadłużonych

Pomoc dla zadłużonych – jak wyjść z długów?

Życie z długami jest mało komfortowe. Telefony od windykatorów i zajęcia kolejnych składników majątku przez komornika często są źródłem stresu, złego samopoczucia i obniżonej samooceny. Szukasz pomocy, dzięki której wyjdziesz z długów i stopniowo zaczniesz odzyskiwać płynność finansową? Rozwiązaniem Twoich problemów może być upadłość konsumencka.

Upadłość konsumencka sposobem na pozbycie się długów

Upadłość konsumencka to oddłużanie osób fizycznych. Dzięki uproszczeniu przepisów szansę na całkowite oddłużenie mają dziś również osoby bez majątku, które nie uzyskują dochodów lub dysponują jedynie środkami pozwalającymi im zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Opłata za złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości wynosi zaledwie 30 zł. Dodatkowo osoby niepełnosprawne, w podeszłym wieku czy chore mogą liczyć na całkowite oddłużenie bez realizacji planu spłaty wierzycieli.

Prowadzimy sprawy od A do Z, bez konieczności wizyty w Sądzie!

Oddłużanie osób prywatnych (konsumentów) poprzez upadłość konsumencką to:

  • szansa na życie bez długów – całkowite oddłużenie oznacza rozpoczęcie życia z czystą sytuacją finansową, czyli bez balastu w postaci zaległych zobowiązań,
  • odzyskanie spokoju i psychicznej równowagi – upadłość konsumencka pozwala uwolnić się od naciskających na spłatę wierzycieli i komorników sądowych,
  • pewność, że nie zostanie się bez środków do życia – jeżeli dłużnik ma mieszkanie, z jego sprzedaży zostaną zabezpieczone środki na wynajęcie innego lokalu, a to oznacza ochronę przed bezdomnością.

Jak wygląda ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Jeżeli szukasz pomocy i rozważasz upadłość konsumencką, musisz wiedzieć, że procedura ta rozpoczyna się na wniosek osoby zainteresowanej, czyli dłużnika. Aby wniosek nie został zwrócony przez sąd, musi on być prawidłowo napisany. Stąd też warto rozważyć zwrócenie się o profesjonalną pomoc. Wsparcie eksperta specjalizującego się w prawie upadłościowym to nie tylko gwarancja, że wniosek zostanie od razu skierowany do rozpatrzenia, ale również pomoc na każdym etapie procesu oddłużania i szczegółowe odpowiedzi na pytania zadawane przez dłużnika.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest pierwszym etapem postępowania. W drugim etapie do sprawy włącza się syndyk, którego działania są ukierunkowane na poszukiwanie i likwidację majątku dłużnika – gdy dłużnik taki majątek posiada. Trzecim i ostatnim etapem jest zakończenie postępowania poprzez np. całkowite umorzenie długów, bądź zarządzenie planu spłaty. W przypadku całkowitego umorzenia proces wychodzenia z długów jest natychmiastowy, a dłużnik nie musi spłacać zadłużenia.

Gdzie szukać pomocy? Skuteczne oddłużanie osób fizycznych

Jednym z częstych problemów osób zadłużonych jest brak wiedzy o tym, gdzie mogą one szukać pomocy. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalistów – ekspertów, którzy na co dzień zajmują się zagadnieniami związanymi z upadłością. Dlaczego? Brak płynności finansowej i niestabilna sytuacja finansowa w postaci długów może być powodem podejmowania pochopnych, nieprzemyślanych i błędnych decyzji. Doświadczony ekspert nie angażuje się w sprawę emocjonalnie, ale szuka rozwiązania.

Pomagamy w oddłużaniu osób fizycznych. Działając na rzecz naszych klientów, opracowujemy i składamy wnioski o upadłość konsumencką. Jeżeli masz dość problemów finansowych i szukasz pomocy w ich rozwiązaniu, zgłoś się do nas – wystarczy telefon lub e-mail, aby zyskać nową perspektywę na swoją sytuację finansową.

Kompleksowa obsługa już od 1 900 zł - możliwa płatność w ratach